Forum ASG Częstochowa
C. S. A. - Częstochowski Sojusz Airsoftowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strzelanka Wośp'owa. 9.01.2011r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ASG Częstochowa Strona Główna -> Centrum Dowodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rechot




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 283
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 23:53, 07 Gru 2010    Temat postu: Strzelanka Wośp'owa. 9.01.2011r.

Pomyślałem sobie ze można połączyć przyjemne z pożytecznym. Postrzelamy się i zbierzemy kasę do puszki.

Konkretne info co do scenariusza będą podawane na bieżąca. Pierwsze informacje będą podane w okolica świat.

Rejon działań (wstępnie) Kamieniołom za koksem i jego okolice, dawno tam nie było strzelani, a okolica jest naprawdę bardzo fajna a tym bardziej w zimę.

Wejście: 10 zł.
Cała ta kasa zostaje wrzucona do puszki;]


Prosił bym o jak najszybszą deklaracje przybycia, podział stron będzie na miejscu przed strzelanką.

P.S. Może będą jakieś nagrody rozlosowane pomiędzy uczestników, nic wielkiego ale zawsze coś.

P.S. 2. Po strzelance część osób dalej będzie zbierało kasę w alejach.


Ostatnio zmieniony przez Rechot dnia Wto 23:53, 07 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jinrei
PAT



Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 353
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: From Hell;)

PostWysłany: Śro 20:05, 08 Gru 2010    Temat postu:

CSA jako jedność chyba się już wykończyło
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mozzart
Weteran C.S.A.



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 951
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 21:53, 08 Gru 2010    Temat postu:

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pietras
BLACKWATER CZĘSTOCHOWA



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 16777215
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 19:20, 09 Gru 2010    Temat postu:

Do końca następnego tygodnia powiniśmy podać konkretne info i cały sceno.


Pozdrawiam,
Pietras.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jubei
BLACKWATER CZĘSTOCHOWA



Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 557
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw 19:58, 09 Gru 2010    Temat postu:

z miłą chęcią zajrze się postrzelać - wszystko zalezy od grafiku w pracy i obecności w czewie...
Jinrei a skąd takie wnioski??? czy ty wogóle wiesz jakie są założenia, na podstawie których powstało csa???do tego dodam tylko tyle, że jakie są starania ludzi tworzących środowisko takie i środowisko a wiedz, że częstochowskie aż tak bardzo nie odbiega od łódzkiego i śląskiego...


Ostatnio zmieniony przez jubei dnia Czw 20:00, 09 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Czw 21:18, 09 Gru 2010    Temat postu:

Ja też się piszę z wielką chęcią i jeśli jakieś obiektywne przyczyny mi nie przeszkodzą będę na bank.
Powrót do góry
Jinrei
PAT



Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 353
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: From Hell;)

PostWysłany: Czw 22:53, 09 Gru 2010    Temat postu:

Masz rację Jubei, nie mam zielonego pojęcia o sprawach dotyczących CSA i innych środowisk;]

I w tym miejscu należy zakończyć tę dyskusję.

A co do mojej obecności na tej imprezie, to jak najbardziej.


Ostatnio zmieniony przez Jinrei dnia Czw 23:05, 09 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pią 23:13, 10 Gru 2010    Temat postu:

Gruba dawnego RS będzie chodziła od rana do zdania puszek w mundurach i całym szpeju i oczywiście zbierać kasę, jak ktoś chce to niech też tak zrobi bo w całej Polsce Ludzie z Softu tak robią, można też się pokazać i zachęcić do strzelanek.
Powrót do góry
RyanSnp
PAT



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pią 23:30, 10 Gru 2010    Temat postu:

Chętnie bym się dołączył, tylko że nie jestem zapisany jako wolontariusz. Sądzę, że znajdzie się po strzelance grupa osób do których będzie można sie dołączyć i wspólnie zbierać pieniądze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Pią 23:40, 10 Gru 2010    Temat postu:

Podobno przedłużyli termin zgłaszania wolontariuszy do wtorku z powodu ich braku jest zapisane 300osób a potrzeba drugie tyle;D Ludzie Power i zapisać się;D
Powrót do góry
rifraf
Blood Raven



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob 0:58, 11 Gru 2010    Temat postu:

Misiek ja rozumiem że chcecie pokazać ludziom że istnieje coś takiego jak soft tylko mam pytanie czy posiadasz/posiadacie odpowiednie zezwolenie jeśli nie to możecie bardziej zaszkodzić środowisku ASG. Pamiętaj że jak chcecie być w mundurach i szpeju to musicie posiadać zezwolenie od odpowiednich władz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jacq




Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 70
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Miasto Świętej Wieży

PostWysłany: Sob 1:39, 11 Gru 2010    Temat postu:

"1. Przepis art. 61 § 1 wprowadza odpowiedzialność za wykroczenie obejmujące dwa stany faktyczne, pierwszy polega na wprowadzeniu otoczenia w błąd co do posiadanego stanowiska, tytułu lub stopnia, a drugi - na publicznym używaniu lub noszeniu odznaczenia, odznaki, stroju, lub munduru, do których sprawca nie ma prawa. Dla bytu tego wykroczenia wystarczające jest, aby sprawca zachował się chociażby w jeden sposób wskazany w dyspozycji analizowanego przepisu.
2. W dyspozycji komentowanego przepisu ustawodawca używa określenia "przywłaszcza". Termin ten, w tym przypadku, ma inne znaczenie, niż tradycyjnie przyjęte w odniesieniu do przestępstw i wykroczeń przeciwko mieniu. Bowiem zachowanie się sprawcy będzie tu polegało na bezprawnym, używaniu, posługiwaniu się stanowiskiem, tytułem lub stopniem, czyli postępowaniu w taki sposób, jakby posiadał on uprawnienia do posługiwania się nimi. Sprawstwo z opisywanego wykroczenia zaistnieje zarówno wówczas, gdy sprawca w ogóle nie miał uprawnień do stanowiska, tytułu czy stopnia, którym się bezprawnie posługuje, jak i wówczas gdy co prawda posiadał je wcześniej, ale z jakichś powodów utracił możliwość prawnego posługiwania się nimi (np. wyrok sądu, przejście na emeryturę, rozwiązanie stosunku pracy, odejście ze służby w wojsku czy Policji).
3. Dla zaistnienia odpowiedzialności z analizowanego przepisu istotne jest, aby przywłaszczenie stanowiska, tytułu lub stopnia było uzewnętrznione, dostrzegalne przez otoczenie, a więc dostępne dla nieokreślonej liczby osób, publiczne. Zachowanie sprawcy może tu przyjąć jakąkolwiek formę postępowania, przy jednoczesnym wykorzystaniu realnej możliwości wprowadzenia w błąd otoczenia (np. przy podpisie, ogłoszeniu, bilecie wizytowym, czy przedstawieniu się innej osobie). Jednak nie poniesie odpowiedzialności z art. 61 § 1 osoba, w stosunku do której zwyczajowo, z szacunku, w danym środowisku używa się nazewnictwa stanowiska, tytułu lub stopnia, np. profesor - w stosunku do nauczycieli szkół gimnazjalnych czy liceów, czy też zwrotu ministrze, dyrektorze, kierowniku, komendancie, generale itp. w stosunku do osób, które tych funkcji już nie pełnią, choć w przeszłości takie funkcje piastowali, np. przeszli w stan spoczynku.
4. Przez użyte w dyspozycji przepisu określenia, należy rozumieć: - "stanowisko", jako miejsce działania, pracy czy też służby określające pozycję społeczną, zawodową czy też służbową; - "tytuł" lub "stopień", to tytuł naukowy lub zawodowy np. profesor, naczelnik, prezydent, dyrektor, mecenas itd. związany z określonym stanowiskiem, godnością czy urzędem. Kwestie stopni i tytułów naukowych reguluje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. Nr 65, poz. 595 z późn. zm.). Zgodnie z treścią wskazanej ustawy tytułem naukowym jest tytuł profesora określonej dziedziny nauki, a w zakresie sztuki jest tytuł profesora określonej dziedziny sztuki, zaś stopniami naukowymi stopnie doktora i doktora habilitowanego - stopień jako tytuł, ranga istniejący w strukturze, hierarchii służbowej lub zawodowej, np. w wojsku, Policji, Straży Granicznej itd. (np. komisarz, pułkownik, admirał).
5. Od zachowania określonego w dyspozycji komentowanego przepisu należy odróżnić zachowanie określone w treści art. 277 k.k., którego sprawca popełnia przestępstwo poprzez podanie się za funkcjonariusza publicznego, albo wyzyskuje przeświadczenie o tym innej osoby. Z tym że oprócz wskazanego zachowania się, dla bytu odpowiedzialności za przestępstwo, z tego przepisu, sprawca musi wykonać jakąkolwiek czynność związaną z tą publiczną funkcją. Jeżeli ich nie przedsięweźmie, wówczas w grę będzie wchodziła odpowiedzialność za wykroczenie z art. 61 § 1. Natomiast jeżeli sprawca przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień, wprowadzając tym inną osobę w błąd albo wyzyskując błąd lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, postępując w ten sposób w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem, wówczas będziemy mieli do czynienia z odpowiedzialnością zarówno za wykroczenie z art. 61 § 1, jak i za przestępstwo z art. 286 § 1 k.k.
6. Również z art. 61 § 1 odpowiedzialność będzie ponosił sprawca, który publicznie używa, czyli posługuje się lub nosi odznaczenie odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa. Dla bytu tego wykroczenia istotne jest, aby sprawca działał publicznie, a więc w miejscu ogólnie dostępnym, dla nieokreślonej liczby osób.
Podstawowym aktem prawnym ustanawiającym i jednocześnie regulującym procedurę nadawania odznaczeń jest ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450 z późn. zm.), która stanowi, że najwyższym wyróżnieniem dla zasług cywilnych i wojskowych położonych w czasie pokoju lub wojny dla chwały i rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej są ordery i odznaczenia. Wskazana ustawa przewiduje następujące wyróżnienia: - ordery to: Order Orła Białego, Order Wojenny Virtuti Militari, Order Odrodzenia Polski, Order Krzyża Wojskowego i Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej; - odznaczenia to: Krzyż Walecznych, Krzyż Wojskowy, Krzyż Zasługi z Mieczami, Krzyż Zasługi, Krzyż Zasługi za Dzielność, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Natomiast ustawą z dnia 16 października 1992 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o orderach i odznaczeniach, uchylające przepisy o tytułach honorowych oraz zmieniające niektóre ustawy (Dz. U. Nr 90, poz. 451 z późn. zm.) postanowiono uznać i pozostawić np. odznaczenia o charakterze wojskowym dotychczas nadawane za zasługi w latach 1939-1945, takie jak:
1) Medal Wojska, ustanowiony dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lipca 1945 r.;
2) Medal Morski, ustanowiony dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lipca 1945 r. i
3) Medal Lotniczy, ustanowiony dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lipca 1945 r., i
4) Medal Morski Polskiej Marynarki Handlowej, ustanowiony dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 3 lipca 1945 r.;
5) Krzyż Kampanii Wrześniowej 1939 r., ustanowiony dekretem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Obczyźnie z dnia 1 września 1984 r.;
6) Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino, wprowadzony rozkazem Naczelnego Wodza z dnia 26 lipca 1944 r.;
7) Krzyż Armii Krajowej, wprowadzony 1 sierpnia 1966 r. przez Dowódcę Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego;
Cool Krzyż Batalionów Chłopskich, wprowadzony 1 września 1989 r. przez Komendanta Głównego Batalionów Chłopskich gen. Franciszka Kamińskiego;
9) Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego, wprowadzony zarządzeniem Rady Politycznej Narodowych Sił Zbrojnych z dnia 14 grudnia 1944 r.
Ponadto są nadawane również inne odznaczenia, które ustanawiają i regulują odrębne przepisy, np. Krzyż za udział w Wojnie 1918-1921 nadawany z mocy ustawy z dnia 21 lipca 1990 r. o ustanowieniu Krzyż za udział w Wojnie 1918-1921 (Dz. U. Nr 53, poz. 307), czy Medal Edukacji Narodowej nadawany na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst. jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.).
Czynem karalnym z komentowanego artykułu jest nie tylko noszenie samych orderów i odznaczeń, ale również publiczne używanie lub noszenie wszelkiego rodzaju ich miniatur, beretek, wstążek i rozetek, co zostało uregulowane w rozporządzeniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 listopada 1992 r. w sprawie opisu, materiału, wymiarów, wzorów rysunkowych oraz sposobu i okoliczności noszenia odznak orderów i odznaczeń (Dz. U. Nr 90, poz. 452 z późn. zm.).
7. Ustanawianie i używanie odznak i mundurów odbywa się na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130 z późn. zm.).
Zgodnie z przytoczoną ustawą, odznakami mogą być emblematy, godła, barwy, herby miast lub województw oraz inne przedmioty, chociażby powszechnie używane, jeżeli sposób ich sporządzenia i używania wskazuje na to, że mają służyć określonym celom wskazanym w ustawie. Odznaki dzielą się na:
1) honorowe, stanowiące wyróżnienie za zasługi położone:
a) w działalności państwowej lub społecznej stanowiącej istotny wkład w rozwój całego kraju, w rozwój określonej dziedziny gospodarki lub administracji państwowej, w rozwój określonego województwa albo w rozwój określonej organizacji gospodarczej,
b) w działalności statutowej organizacji spółdzielczych lub organizacji społecznych;
2) organizacyjne, stanowiące oznaczenie organizacji społecznej lub spółdzielczej albo innej jednostki organizacyjnej bądź przynależności do takiej organizacji lub jednostki organizacyjnej;
3) okolicznościowe, upamiętniające rocznice, wystawy, zgromadzenia lub inne wydarzenia.
Organy ustanawiające odznakę ustalają jej wzór oraz zasady i tryb jej nadawania i noszenia. Odznaki powinny kształtem i wymiarami wyraźnie odróżniać się od orderów, odznaczeń i medali ustanawianych na podstawie odrębnych przepisów. Ustalenie wzoru odznaki honorowej oraz sposobu jej noszenia wymaga zgody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Odznaki honorowe za zasługi w działalności państwowej lub społecznej, stanowiącej istotny wkład w rozwój kraju, są ustanawiane, w drodze rozporządzenia, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
1) odznaki honorowe za zasługi w działalności państwowej lub społecznej na rzecz rozwoju określonej dziedziny gospodarki narodowej lub administracji są ustanawiane, w drodze rozporządzenia, przez Radę Ministrów;
2) odznaki honorowe za zasługi w działalności państwowej lub społecznej na rzecz rozwoju określonego województwa są ustanawiane przez sejmiki województw;
3) odznaki honorowe za zasługi w działalności państwowej lub społecznej, stanowiącej wkład w rozwój określonej organizacji gospodarczej, są ustanawiane, w drodze rozporządzenia, przez właściwego ministra;
4) odznaki honorowe za zasługi stanowiące wkład w rozwijanie działalności statutowej organizacji spółdzielczych lub organizacji społecznych są ustanawiane przez naczelne organy tych organizacji.
Wskazana ustawa o odznakach i mundurach definiuje również pojęcie munduru - jest nim ubiór lub jego części służące oznaczeniu przynależności do określonej jednostki organizacyjnej lub wykonywania określonych funkcji albo służby. Organem uprawnionym do ustanawiania munduru jego wzoru i koloru oraz określania osób uprawnionych do ich noszenia jest Rada Ministrów w drodze odpowiedniego rozporządzenia. Mundury ustanawiane na podstawie ustawy powinny różnić się w sposób widoczny od pozostających pod szczególną ochroną mundurów:
1) Wojska Polskiego, będących symbolem tradycji wolnościowych i postaw patriotycznych Narodu Polskiego. W tym przypadku prawo do kontroli uprawnień do noszenia odznak i mundurów wojskowych mają żołnierze pełniący służbę w jednostkach Żandarmerii Wojskowej. Na podstawie analizowanej ustawy Minister Obrony Narodowej wydał rozporządzenie z dnia 19 października 2005 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części (Dz. U. Nr 216, poz. 1827 z późn. zm.);
2) Policji, Straży Granicznej, będących symbolem poszanowania prawa oraz ładu i porządku publicznego. Również w tym przypadku na podstawie ustawy Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał rozporządzenie z dnia 13 maja 2004 r. w sprawie zakazu używania munduru policyjnego lub jego części (Dz. U. Nr 130, poz. 1398 z późn. zm.).
Zgodnie z treścią wskazanych rozporządzeń obowiązuje całkowity zakaz używania zarówno pełnego umundurowania, jak i jego elementów przez osoby niebędące żołnierzami lub policjantami, chociażby zostało ono pozbawione oznak.
Natomiast używanie munduru zagranicznego wymaga zezwolenia terenowego organu administracji państwowej stopnia wojewódzkiego. Zezwolenie to nie ma zastosowania w przypadku:
1) członków personelu dyplomatycznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych oraz urzędników konsularnych obcych urzędów konsularnych;
2) członków personelu administracyjnego i technicznego obcych przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych - z zastrzeżeniem zasady wzajemności;
3) innych osób, które mogą używać w Polsce munduru na mocy umów albo zwyczajów międzynarodowych.
8. Oprócz mundurów, niektóre zawody wymagają ubioru tradycyjnie używanego w trakcie wykonywania określonych czynności zawodowych czy służbowych tego typu strój nosi np. sędzia, prokurator, adwokat, pielęgniarka, osoba duchowna. Ich wygląd i sposób użytkowania określają odrębne przepisy, np. rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 listopada 2000 r. w sprawie określenia stroju urzędowego prokuratorów powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury i wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury biorących udział w rozprawach sądowych, wraz z załącznikami 1 i 2 dotyczącymi opisu i wzoru togi prokuratora (Dz. U. Nr 112, poz. 1185 z późn. zm.).
9. W art. 61 § 2 ustawodawca stypizował wykroczenie polegające na ustanawianiu, wytwarzaniu, rozpowszechnianiu publicznym, używaniu lub noszeniu:
a) godła, chorągwi albo innej odznaki lub munduru, co do których został wydany zakaz, albo
b) odznaki lub munduru organizacji prawnie nieistniejącej, lub
c) odznaki lub munduru, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia.
Dla bytu tego wykroczenia istotne jest, po pierwsze, aby sprawca zachował się chociażby w jeden ze wskazanych sposobów, po drugie, równie istotne jest ustalenie, że faktycznie został wydany i obowiązuje prawny zakaz ustanawiania, wytwarzania, rozpowszechniania publicznego, używania lub noszenia wskazanych w dyspozycji przepisu przedmiotów, jak i sprawdzenie, czy organizacja, której odznakę lub mundur sprawca ustanowił, wytworzył itd., prawnie istnieje lub czy w tej sprawie uzyskano zezwolenie właściwego organu.
10. Wykroczenia określone w art. 61 § 1 i 2 mają charakter formalny i powszechny, a więc mogą być one popełnione tylko przez działanie, a odpowiedzialność będzie ponosił każdy zdolny do ponoszenia odpowiedzialności za wykroczenie. W przypadku strony podmiotowej wykroczenie z § 1 można popełnić jedynie umyślnie, natomiast z § 2 zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.
11. Przepis art. 61 § 3 stanowi podstawę do orzeczenia środka karnego w postaci przepadku przedmiotów i tak w stosunku do sprawcy popełniającego wykroczenie z § 1 ma on charakter fakultatywny, a w przypadku § 2 - obligatoryjny. Przepadkowi podlegają przedmioty wymienione w dyspozycjach komentowanych przepisów, jak również inne przedmioty służące do popełnienia wykroczenia, takie jak: pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rifraf
Blood Raven



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob 2:18, 11 Gru 2010    Temat postu:

Dziękuje jacqu za tak wyczerpujący ale bardzo ważny post. Więc panowie i panie jeśli chcecie zbierać pieniądze jako wolontariusz w szpeju a nie macie możliwości prawnej to nie róbcie tego ponieważ zaszkodzicie sobie i innym ponieważ jak mniemanie wszystkie osoby mają ukończone 16 lat i zdają sobie z tego sprawę że się podlega wtedy już pod sąd dla dorosłych. Na koniec napisze wam pewną sprawę która bodajże była w roku 2004 "Po krakowie grupa ludzi aukcją się w mundurach wojska polskiego wz93 złapała ich policja zostali postawieni przed sąd każdy z nich dostał po 2 lata w zawiasch i na dodatek dostali grzywne w wysokości 1000zł za to że mieli polskie flagi"
Ją rozumiem że większość się śmieje z czegoś takiego ale jak to mówi przysłowie trafi kość na kamień
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rechot




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 283
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 11:12, 11 Gru 2010    Temat postu:

Super urzekły mnie wasze historie, ale ludzie to jest temat o strzelance.

Proszę o wyczyszczenie zbędnych postów.


Ostatnio zmieniony przez Rechot dnia Sob 11:13, 11 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
rifraf
Blood Raven



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sob 13:45, 11 Gru 2010    Temat postu:

rechto tu nie ma spamu tu są przekazywane bardzo ważne informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Sob 14:37, 11 Gru 2010    Temat postu:

Inspirowałem się innymi osobami które robiły to w zeszłym roku. [link widoczny dla zalogowanych] zobaczcie sobie!!!

Oni chodzą z replikami ze wszystkim i nikt im się nie doczepia wręcz przeciwnie mówią że to dobry pomysł aby zrobić coś takiego.
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Sob 14:38, 11 Gru 2010    Temat postu:

Pogadam 15grudnia z ludźmi i się dowiem jak to może być i wpiszę na forum.
Powrót do góry
Kamelon
K.A.T.



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 111
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: K.A.T.

PostWysłany: Sob 15:53, 11 Gru 2010    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych] tutaj możecie znaleźć nasz adres.Do wtorku czekamy na wolontariuszy mamy zdecydowanie więcej chętnych Smile.Ale co roku przedłużamy dla zapominalskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pietras
BLACKWATER CZĘSTOCHOWA



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 16777215
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 19:01, 11 Gru 2010    Temat postu:

Rifraf, nie zmienia to faktu że to nie jest temat o info dotyczących zbierania kasy na wośp. Jest to temat adekwatny do tego działu.

Albo niech jakis mod cały temat przeniesie do odpowiedniego działu i sie tutaj nowy załozy o sceno albo usunie w tym temacie zbędne posty. Proponuje to pierwsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Sob 21:30, 11 Gru 2010    Temat postu:

Gościu z WMASG który w zeszłym roku tak robił napisał mi

Promant
Wysłano 11 grudzień 2010 - 20:24
Z tego co wiem, to we wszystkich miastach takie akcje były uzgodnione z organizatorami orkiestry oraz z policją. Ewentualnie organizatorzy orkiestry informowali policję, że tacy ludzie w mundurach i z replikami będą kwestować. Nie słyszałem o jakichś formalnych zezwoleniach - poza identyfikatorami WOŚP.
pozdro

Wydaje mi się że sprawa rozwiązana Very Happy organizatorom że będzie coś takiego i tyle Very Happy
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Pon 18:01, 13 Gru 2010    Temat postu:

Kolejna wiadomość od Softowca

Siema,
ogółem kolega zadzwonił dzień szybciej w sprawie WOŚP-u na posterunek policji, ale chyba gliniarze w Toruniu są naprawdę wyluzowani bo nikt na nas krzywo nie patrzył tak czy siak. Lepiej poinformować jeden posterunek, spisz dane policjanta z którym rozmawiałeś i powołaj się na nie w razie co, wtedy możesz zawsze zrzucić sprawę na brak przepływu informacji.
Pozdrawiam
Pitas
Powrót do góry
jubei
BLACKWATER CZĘSTOCHOWA



Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 557
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon 5:33, 20 Gru 2010    Temat postu:

Ej kurwa robicie tylko offtopy. A jako że staram się zawsze czytać większość postów związanych ze strzelankami to musiałem przebrnąć przez wasze wypociny. Kurwa nauczcie się, że to jest forum ASG i tyczy się strzelanek i tematów stricte z nimi związanymi. Jak chcecie sobie popisać na temat przepisów i WOŚPa to zróbcie sobie dodatkowy temat a nie zaśmiecacie!!!Jak ktoś chce iść na wolontariat to niech się zainteresuje na własną rękę ale nie kurwa w temacie o strzelance.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rechot




Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 283
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:15, 20 Gru 2010    Temat postu:

Jubei po to został założony nowy temat.

Proszę o zamknięcie/ usunięcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jubei
BLACKWATER CZĘSTOCHOWA



Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 557
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto 4:53, 21 Gru 2010    Temat postu:

ej admini weźcie wypierdolcie te offtopy łaskawie co by innych nie zniechęcać. Kumam Rechot ale tak czy inaczej warto chyba przypomnieć co to za forum...

Ostatnio zmieniony przez jubei dnia Wto 4:54, 21 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ASG Częstochowa Strona Główna -> Centrum Dowodzenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin